Uusi johtokunta esittäytyy
Julkaistu: 09.12.2019 00.00

Uusi johtokunta esittäytyy

Seuramme syyskokous pidettiin 29.10. Kokouksessa valittiin uusi johtokunta tulevalle kaudelle.

Johtokunnassa jatkavat edellisen toimintakauden tapaan puheenjohtajana Kari Rönkkö ja varapuheenjohtajana Elina Juntunen. Virpi Murtola jatkaa seuramme sihteerin pestissä ja Satu Halonen varustevastaavana.

Myös Kati Kauhanen jatkaa työtään seuran johtokunnassa ja hoitaa yhteistyökoordinaattorin kenttää. Uusina jäseninä johtokuntaan tulivat Mari Penttinen ja Tiina Kauppinen. Mari toimii seuramme rahastonhoitajana ja Tiina tiedotusvastaavana.

Johtokunnan varajäseniksi syyskokous valitsi Tanja Lappalaisen, Paula Finnilän, Anu Vierolan ja Minna Kyllösen.

Mennään yhdessä samaan suuntaan; reilulla pelillä ja myönteisellä meiningillä uutta kautta kohti!