Pohjoisen Liigan karsintapäivä
Julkaistu: 16.02.2020 00.00

Pohjoisen Liigan karsintapäivä

Liiga Pohjoisen karsinnat pelattiin Joensuussa 16.2. Joukkueestamme Liigapaikkaa tavoittelee 16 pelaajaa,kaksi vahvistuksena -08 ikäluokasta.

Ensimmäiseen peliin lähdettiin voittajafiilisellä,vastassa FC Hertta. Ja sitä saatiin,mitä haettiin! Lopputulos 6-2 meille. Toisessa pelissä vastustajana Pallokissat ja vaikka hetken näytti,että kissat vie meitä,näytettiin taas se meidän asenne! Kun jotain halutaan,se otetaan. 3-2 voitto ja mahtava olo!

Viimeinen peli olikin sitten ihan FC Siilin näytös. Meillä ei enää jalat liikkuneet ja koko joukkue pelasi jokseenkin laimeasti. Oli meilläkin paikkoja ja tolpat kolisi,mutta niitä ei lasketa. Lopputulos 0-5. Mutta kuten valmentajamme totesi,aina ei voi voittaa ja joskus pitää hävitäkin.

Lähdettiin hakemaan paikkaa jatkoon ja se saatiin! Lohkossamme vastassa Pallokissat ja Jypk,joten kovia pelejä edessä.

Hyvä me ja meidän joukkue!

Seuran uusimmat