Iisalmen kaupungin toiminta-avustus myös meille
Julkaistu: 04.04.2020 00.00

Iisalmen kaupungin toiminta-avustus myös meille

Myös tänä vuonna Iisalmen kaupunki myönsi liikunta- ja nuoriso järjestöille toiminta-avustuksia. Meidän seuramme oli mukana hakemassa avustusta ja hakemuksemme huomioitiin sekä olimme yksi niistä seuroista, joka avustusta sai.

Toiminta-avustus myönnetään yleiseen sääntömääräiseen toiminnan tukemiseen ja sen myöntämisen perusteena on sekä laadullisia että määrällisiä kriteereitä. Avustusten myöntövaiheessa tarkastelun kohteena ovat muun muassa toimintaan osallistuvien määrät sekä ohjaajien ja valmentajien määrät. Lisäksi tarkastelun kohteena on esimerkiksi seuran toiminnan suunnitelmallisuus sekä tavoitteellisuus.

Seuramme hieno kehitystyö ja hyvä myötätuuli huomioitiin myös avustuksia myöntäessä. Hienoa Klubi-36 ja kiitos Iisalmen kaupunki!