Seuran kehitystyö etenee
Julkaistu: 22.05.2020 00.00

Seuran kehitystyö etenee

Olemme tehneet töitä kuluneen puolen vuoden aikana erityisesti seuran kehittämiseen liittyen. Olemme mukana Palloliiton Laatujärjestelmässä. Järjestelmän keskiössä on seuran toiminnan kokonaisvaltainen kehittäminen. Kehittämistyötä tehtään kolmella osa-alueella, urheilutoiminnassa, johtamisessa ja viestinnässä/markkinoinnissa. Kuluneella viikolla saimme iloksemme uutisen, että johtamisen ja viestinnän/markkinoinnin osiot heilahtivat kevyesti tasolle yksi. Laatujärjestelmäarviointi jatkuu kesäkuussa ja silloin kohteena on urheilutoiminta. Kehitystyöhön kuuluu muun muassa seurakäsikirjan tekeminen, jota olemme työstäneet. Seurakäsikirja tulee pian julkaistavaksi seuramme nettisivuille.

Laatujärjestelmästä voi lukea lisää osoitteesta: https://laatujarjestelma.palloliitto.fi/