FC HöntsäMammat saavat seurakseen FC HöntsäPapat
Julkaistu: 18.06.2020 00.00

FC HöntsäMammat saavat seurakseen FC HöntsäPapat

FC HöntsäMammat jatkavat kesän ajan pelailujaan torstaisin klo 19.30-21.00 Kangaslammilla ja sunnuntaisin klo 18-19.30 Haukiniemellä. Saamme torstai-iltoihin seuraksemme myös FC HöntsäPapat, kun miesten vuoro alkaa pyöriä Kangaslammin toisella kenttäpuoliskolla klo 19.30-21.00.

Mukaan voi tulla kuka tahansa jalkapalloilusta hyvässä seurassa innostunut mies tai nainen ikään, kunto- tai taitotasoon katsomatta. Sinulla ei tarvitse myöskään olla kokemusta lajista aikaisemmin, mutta jos sinulla on, niin sekään ei haittaa. Eikä mukaan tullessaan tarvitse olla futisäiti tai futisisä, mutta jos olet, niin sekin on oikein hyvä. Meidän hikiseen ja hyväntuuliseen seuraan mahtuu ihan jokainen. Tervetuloa, me odotamme!

Seuran uusimmat