Marko Pesonen jatkaa seuramme valmennuspäällikkönä
12.10.2020 20:32 Uutiset / Pääsivusto

Pessi jatkaa seuramme tehtävissä myös tulevalla kaudella

Kaksi vuotta seuramme valmennuspäällikkönä toiminut Marko "Pessi" Pesonen jatkaa samoissa tehtävissä seurassamme myös tulevalla kaudella. Pessi pääsee toteuttamaan kasaamaansa seuran valmennuslinjausta nyt käytännössä. Haluamme panostaa seurassamme valmennuksen laatuun sekä valmentajien koulutukseen ja on erittäin hienoa, että meillä seurassamme on näihin hommiin pätevä tekijä.

Tulevalla kaudella tiivistämme myös entistä enemmän valmennusyhteistyössä PK-37:n kanssa. Seuramme puheenjohtaja Kari toteaakin Iisalmen Sanomissa (3.10.2020), että "Olemme olleet seurassa todella tyytyväisiä Pesosen toimintaan. Hänestä paistaa intohimo jalkapalloon ja valmentamiseen".


   
Lisää uutisia
Klubi-36 ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat