HJK play like a Girl- turnaus
Julkaistu: 04.09.2021 19.56

HJK play like a Girl- turnaus

Jo kaksi kertaa siirtynyt Helsingin Jalkapalloklubin järjestämä Play like a Girl- turnaus pelattiin viimein 3-5.9. Vuonna 2007syntyneiden eliittitason kutsuturnaus oli pitkään odotettu ja kauden päätösturnaukseksi sovittu tapahtuma. Valitettavasti syksyn flunssa- aalto sotki joukkueen kuvioita ja osallistuminen turnaukseen oli pelaajien poisjääntien vuoksi vaakalaudalla. Saimme kuitenkin Klubin -08 joukkueen Anni Putkosen sekä FC Siilin Nea Butilkinin, Helmi Liukkosen ja Dicle Doganin avulla kokoonpano kasaan ja pääsimme matkaan! Kiitos tytöille mahtavasta heittäytymistä! Pääsimme myös fiilistelemään Huuhkajien MM- karsintaa,jota pelattiin viereisellä stadionilla.

Koko joukkue ansaitsee ablodit, sillä reissu oli täynnä kovia pelejä,henkistä kasvua ja ennenkaikkea olemme taas yhtä turnausreissua rikkaampia. Viireillä palkittiin 2008 syntyneet Anni Putkonen sekä Viivi Leinonen ja 2009 syntynyt joukkueemme kuopus,Veera Juntunen. Hienoa työtä,junnut!