Höntsät tauolle avin rajoitusten mukaisesti, muut joukkueemme harjoittelevat korona-ajan säännöillä
Klubi-36 ryJulkaistu: 01.01.2022 17.44

Höntsät tauolle avin rajoitusten mukaisesti, muut joukkueemme harjoittelevat korona-ajan säännöillä

Itä-Suomen aluehallintovirasto (avi) teki vuoden päätteeksi uusia koronavirusta hillitseviä rajoitusmääräyksiä alueellemme, ja esimerkiksi jalkapallohalli on suljettu aikuisten joukkueurheilulta. Klubin osalta tämä tarkoittaa, että Höntsät on tauolla rajoitusten päättymiseen saakka 20.1.2022.

Uudet rajoitukset eivät koske alle 18-vuotiaiden harrastustoimintaa. Juniorijoukkueemme harjoittelevat oman harkintansa mukaan ja tiedottavat pelaajia ja kotiväkeä, jos harjoituksia perutaan tai joulutauolta palaamiseen tehdään muutoksia. Emme kuitenkaan osallistu ollenkaan otteluihin Ylä-Savon ulkopuolella rajoitusten aikana.

Jalkapallohallilla pidämme voimassa jo aiemmin käyttöön PK-37:n kanssa otetut säännöt, joilla varaudumme pysäyttämään mahdollisten koronatartuntojen leviämistä. Lue ohjeet täältä!

Toivotamme hyvää alkanutta uutta vuotta 2022!

Klubi-36:n johtokunta