T15 ykkönen alkoi
08Julkaistu: 25.04.2022 17.13

T15 ykkönen alkoi

Fc Siilin ja Klubi-36 08-tyttöjen yhteisjoukkue avasi T15 ykkössarjan Joensuussa fc Hertan vieraana 1-4 vierasvoitolla. YJ hallitsi peliä ja sai luotua runsaasti maalipaikkoja. Maalinteossa onnistuivat Aura ja Aamu. Molemmat tekivät kaksi maalia. Koko joukkueena pelasimme hyvin ja kaikki saavat olla tyytyväisiä panokseensa joukkueen eteen. Aino palkittiin peliesityksistään kellolla. Joukkueemme koostuu pääasiassa 2008 syntyneistä tytöistä ja saamme tarvittaessa pelaajia lainaan 2009 syntyneistä tytöistä. Pelaamme 2007 syntyneiden sarjaa, joten vastustajat ovat pääsääntöisesti vuoden tai kaksi vanhempia kuin meidän pelaajamme. Fyysisesti olemme pienikokoisempia, mutta taitoa, nopeutta ja taistelua löytyy siitäkin edestä. Kotipelit pelaamme Siilinjärvellä. Seuraava peli on 4.5, kun Team LKP saapuu vieraaksemme.

Joukkueen uusimmat uutiset