Klubilaiset pysyvät liikkeessä
Julkaistu: 18.03.2020 00.00

Klubilaiset pysyvät liikkeessä

Haluamme seurana tsempata seuramme jäseniä ja perheitä liikkumaan myöskin tänä aikana, kun yhteiset harjoitukset, harrastukset ja kokoontumiset ovat tauolla sekä harrastuspaikat kiinni.

Julkaisemme seuramme Instagram-tilillä (klubi36iisalmi) erilaisia kuvia ja videoita siitä, miten pysymme liikkeessä ja toteutamme omalla ajalla tehtäviä harjoituksia. Samalla laitamme myös kaikille muille jakoon ideoita sen suhteen, mitä kaikkea voi harrastaa ja tehdä tänä poikkeuksellisena aikana.

Liikkuminen ja arjen aktiivisuus on edelleenkin tärkeää ja auttaa meitä jaksamaan ja pysymään terveinä. Muistamme kuitenkin vastuullisuuden ja sen, että noudatamme viranomaisten linjauksia ja ohjeistuksia. Toteutamme liikkumisemme kaikille turvallisella tavalla.

Pistetään pallo liikkeelle yksilöharjoituksia tehden, ollaan hippaa, jumpataan tai lenkkeillään. Otetaan vaikka koko perhe mukaan ja lähdetään liikkeelle!