Positiivinen menomme huomattiin myös paikallismedioissa
Julkaistu: 22.03.2020 00.00

Positiivinen menomme huomattiin myös paikallismedioissa

Seuramme toiminta ja positiivinen toimintamme huomioitiin paikallisissa lehdissä (28.2.2020 IS ja Savon Sanomat). Seurakoordinaattorin palkkaaminen sekä aktiivinen johtokunta ovat olleet avainroolissa siinä, että seuramme pelaajamäärät ovat nousseet huimasti. Valttikorttejamme ovat yhteisöllisyys sekä lisääntynyt näkyvyys lähiseuduilla. Näiden myötä seuramme on nähty houkuttelevana vaihtoehtona tulla mukaan harrastamaan ja toimimaan yhdessä seuran alla.

Myös tiivis yhteistyö Palloliiton kanssa on ollut meille tärkeä polku kohti laadukkaampaa toimintaa. Työstämme tällä hetkellä seurakäsikirjaa, joka kattaa kaiken olennaisen seuramme toimintaan liittyen.

Olemme iloisia siitä, että saamme liikuttaa hyvin eri-ikäisiä jalkapalloilijoita aina jalkapallokoululaisista FC HöntsäMammoihin saakka. Olemme käynnistämässä seuramme alle myös FC HöntsäPappojen toimintaa miehille, joka sekin on saanut hyvän vastaanoton.