Klubin kausi 2021–2022 päätettiin lämpimissä tunnelmissa – katso tästä kuvat ja palkitut
Klubi-36 ryJulkaistu: 18.10.2022 21.48

Klubin kausi 2021–2022 päätettiin lämpimissä tunnelmissa – katso tästä kuvat ja palkitut

Klubi-36:n kausi 2021–2022 päätettiin lämpimissä tunnelmissa Iisalmen kulttuurikeskuksessa 12. lokakuuta. Muistelimme joukkueiden onnistumisia ja tapahtumia sekä palkitsimme joukkueiden kauden pelaajat ja muut seuratoimijat. Tässä Klubin palkitut:

Kauden pelaajat

Jalkapallokoulu: Elina Lappalainen
13–14: Peppi Kela, Viivi Makkonen
11–12: Lilja Pietikäinen
09–10: Elina Putkonen
07–08: Emilia Murtola, Helmi Taavitsainen
B: Iida-Maria Martikainen
Höntsät: Pertti Hynynen

Palkitut seuratoimijat

Vuoden joukkue: 11–12
Vuoden joukkueenjohtaja: Päivi Eskelinen
Vuoden valmentajat: Satu Halonen ja Mikko Kiiskinen
Vuoden toimihenkilö: Tanja Lappalainen
Vuoden huoltajat: Minna ja Juho Ruotsalainen
Vuoden talkoolainen: Leena Juntunen
Vuoden ohjaaja: Emma Pihakumpu
Vuoden Helmaripelaaja: Aino Kyllönen
Vuoden tähtipelaajat: Veera Juntunen, Helmi Kostian
Vuoden klubilainen: Mari Penttinen
Kunniamaininta: Virpi Murtola

Upeat pokaalit palkituille sekä Lumoava Elämäntähti -korut tähtipelaajille lahjoitti Kellopuoti. Lämpimät kiitokset kaikille seuratoimijoille Klubissa mukana olemisesta ja sille oman ajan antamisesta! Kunniamainintana muistimme seuramme eteen suuren työn viime vuosien aikana tehnyttä, valtakunnallisestikin Klubia esillä pitänyttä Virpi Murtolaa, joka jättää nyt puheenjohtajan tehtävän.

Tilaisuuden lopuksi luovutimme Klubin kauden uusille pelaajille Suomen Palloliiton, Helmareiden ja Niken lahjoittamat jalkapallot.

Klubin pelipassien määrä oli kauden lopulla 233 kappaletta. Ylä-Savon alueen yhteistyö on tiivistynyt tällä kaudella, ja olemme liikuttaneet omien joukkueidemme lisäksi noin 590 lasta Ylä-Savon alueella!

Klubin johtokunta 2021-2022

Klubi-36 r.y. 

klubi36@klubi36.fi

Y-tunnus 1001431-8

Antinkatu 10, 74120 Iisalmi