Klubi-36 ryJulkaistu: 06.02.2024 19.38

Muutoksia toimintaan: Tuomo luopunut valmennuspäällikön tehtävästä, Inka B:n valmennukseen

Tuomo Rönkkö on luopunut seuran valmennuspäällikön roolista helmikuun alusta lähtien. Johtokunta ottaa vastuulleen valmennuspäällikölle suunniteltuja tehtäviä.

Tuomo jatkaa seuran B-tyttöjen valmennustiimissä. B-tyttöjen valmennustiimiin, johon Tuomon lisäksi kuuluvat Minna Kyllönen ja Jarkko Juntunen, liittyy nyt mukaan myös Inka Saastamoinen. Inka on toiminut seuran valmennuksessa aiemminkin.

B-tyttöjen harjoituskausi on lähtenyt hyvin käyntiin, ja yhteistyö FC Siilin kanssa on toiminut erinomaisesti.

Harjoitusotteluita joukkue on pelannut neljä kappaletta, joista voittoja on tullut kolmesta ja yhdessä tasapeli. Pelattujen harjoitusottelujen maaliero on 22-6. Maalieroa komisti KuPSin T18-joukkuetta vastaan käyty ottelu, joka päättyi Klubilaisille peräti 9-1.

Klubi-36 r.y. 

klubi36@klubi36.fi

Y-tunnus 1001431-8

Antinkatu 10, 74120 Iisalmi