Klubi-36 ja PK-37 tekivät yksimieliset päätökset seurojen yhdistymisestä
Klubi-36 ryJulkaistu: 18.06.2024 16.00

Klubi-36 ja PK-37 tekivät yksimieliset päätökset seurojen yhdistymisestä

Klubi-36:n ja Pallo-Kerho 37:n seurayhdistyminen on hyväksytty yksimielisesti molempien seurojen ylimääräisissä kokouksissa. Seurojen päätösten mukaisesti yhdistyminen tapahtuu ensi kaudesta 2025 alkaen.

PK-37 järjesti seuran ylimääräisen kokouksen yhdistymisestä 17.6., ja Klubi-36 järjesti oman kokouksensa asiasta 27.5.

Yhdistymiseen liittyvistä käytännön asioista tullaan tiedottamaan seurojen toimijoita, pelaajia sekä heidän huoltajiaan. Kuluvan kauden loppuun asti molemmissa seuroissa jatketaan toimintaa nykyiseen malliin.

Yhdessä yhteisessä seurassa tulevat toimimaan samat joukkueet kuin tällä hetkellä: Futisseikkailu-ryhmät, juniorijoukkueet tytöille/naisille ja pojille/miehille, aikuisten sekaharrastejoukkue ja miesten edustusjoukkue. Naisten edustusjoukkueen perustaminen seuran omista kasvateista on yksi yhteisen seuran tavoitteista.

Seurojen johtokunnat jatkavat toiminnan suunnittelua yhdistymistä varten muodostetun työryhmän kanssa kesän ja syksyn aikana.

Klubi-36 r.y. 

klubi36@klubi36.fi

Y-tunnus 1001431-8

Antinkatu 10, 74120 Iisalmi