Kauden päättäjäisissä palkittiin vuoden pelaajat
Julkaistu: 30.10.2021 09.53

Kauden päättäjäisissä palkittiin vuoden pelaajat

Perjantaina 29.10.2021 vietettiin seuran yhteisiä kauden päättäjäisiä. Kellopuoti.fi tarjosi meille pokaalit ja Kirkkopuiston Kotipizza arpajaispalkinnot, kiitos!


Päättäjäisissä palkittiin kauden pelaajat:

Jalkapallokoulu: Treeneissä tämä tyttö on innokas ja halukas oppimaan uutta. Kuuntelee ja noudattaa ohjeita mallikkaasti. Osallistuu kaikkeen riemulle ja iloisella asenteella, on kaikkien kaveri. - Minni Manninen

13-14 vihreä: Pelaaja on kauden aikana ottanut suuren harppauksen kehityksessä eteenpäin, ennen kaikkea tästä alkukauden ujosta tytöstä on vuoden mittaan kasvanut valtavan rohkea ja peli-intoa tihkuva futari. Hän on aktiivinen harjoittelija ja innokas oppimaan uutta. Pelaa reilusti, kunnioittaa vastustajia ja pelikavereita ja on hyvä kaveri kaikille. - Kerttu Hatunen

13-14 valkoinen: Pelaaja on omalla innokkuudellaan tehnyt joukkueen treeneistä kaikille mukavat, innostaa ja neuvoo tarvittaessa kaveria. Hän on sitkeä ja periksiantamaton ja antaa treeneissä ja peleissä kaikkensa. Kehitystä on myös tullut kauden aikana huimasti. - Venny Vaarasuo

11-12: Tämä kyseinen pelaaja on maalintekijä. 56 maalia kesän piirisarjassa kertoo tytön tärkeydestä omalle joukkueelle. Hän on voittajatyyppi, haluaa aina voittaa, oli harjoitukset tai peli kyseessä. -Lilja Moilanen

09-10: Kehittynyt maalivahtina huimasti. Rohkea, hienoja torjuntoja. -Helmi Kostian

08: Pelaaja on monen lajin taitaja. Kehitystä on tapahtunut paljon pelitaidoissa ja pelirohkeudessa. Joukkueen puolustuksen tukipilari. Kovakuntoisena pelasi isot minuutit topparina. Yksi joukkueemme johtavista pelaajista. -Liisa Dahl

06-07: Pelaajan kasvunkaari kauden aikana on ollut rakettimainen. YJ joukkueeseen ja muihinkin joukkueisiin sulautuminen on tapahtunut hienosti. Klubi YJ:ssa kasvu näkyi myös maalitilastoissa, jossa ykkösen maalipörssin voitto. Pelaaja on loukkaantumisien jälkeen ottanut myös omatoimitreenit hienosti ohjelmaan ja treenannut aina omalla parhaalla tasolla ja tahtotilalla. Peleissä riittävä kovuus on saavutettu oikealla eteenpäin vievällä asenteella. -Lila Ruotsalainen

B: Tämä pelaaja on hieno esimerkki siitä, miten pelaajat kehittyvät eri tahtiin. Hän on ollut aina ahkera harjoittelija, jolla ei kuitenkaan harjoitusprosentit ja peliaika ole olleet suhteessa. Tänä vuonna hänen ahkera ja tunnollinen harjoittelu (97,2%) konkretisoitui tulokseksi. Pelaaja oli joukkuueen paras maalintekijä ja kehittynein pelaaja. -Sini Passiniemi

FC HöntsäMammat: On ollut mukana treeneissä ahkerasti läpi kauden ja keksii aina mukavia alkulämppiä sekä pelillisiä että potkutekniikkaa kehittäviä harjoitteita höntsäilyn lisäksi. Jaksaa opastaa ja ottaa vetovastuuta. Lisäksi myös tosi taitava ja tsemppaava joukkuekaveri. -Mirja ”Annu” Paunonen

FC HöntsäPapat: Innokas pelaaja, joka ollut joukkueen mukana joukkueen perustamisesta saakka. -Riku Pietikäinen

Lisäksi 08-joukkue palkittiin aluesarjan hopeamitalein ja 06-07-joukkue aluesarjan kultamitalein.

Vuoden klubilainen: Tämä henkilö on aloittanut Klubissa pelaajana jo 3-vuotiaana. Tämän jälkeen hän on toiminut useissa eri tehtävissä: johtokunnassa, valmentajana ja varustevastaavana. On tämän vuosituhannen Klubilainen henkeen ja vereen. -Satu Halonen

Vuoden valmennusteko: Tämä henkilö on suurella intohimolla ja rakkaudella lajia kohtaan ohjannut maalivahteja kaikissa ikäluokissa. -Retu, Juha Ulmanen

Vuoden valmentaja: Pessi on seurassa tällä hetkellä korvaamaton, tekee B-tyttöjen kanssa vastuuvalmentaja roolissa upeaa työtä. Valmennus ja jalkapallo on Pessille intohimo ja se näkyy miehen otteessa kentänlaidalla sekä sen ulkopuolella. Pessi on aidosti kiinnostunut pelaajiensa kehityksestä ja on monipuolinen valmentaja, myös seuran muille valmentajille. Pessi on vahva tukipilari seurassamme. -Marko Pesonen

Vuoden joukkue: Joukkue pelasi menneellä kaudella useampaa sarjaa varsin kapealla materiaalilla niin pelaajien kuin toimihenkilöiden osalta. Silti menestystä tuli niin sarjapeleissä kuin turnauksissa. Joukkueen sydän Minna on luonut joukkueeseen loistavan hengen olosuhteisiin nähden ja joukkue on toiminut omana ikäluokkana ainoana seurassa. Nuoremmille pelaajille on aina ollut ovet auki joukkueeseen, mikä on klubin arvojen mukaista toimintaa. 08-joukkue on todellinen tsemppijoukkue, jossa on loistava ”yksi yhteinen Klubi-36”-henki. -08-joukkue

Kiitos pelaajille, vanhemmille, toimihenkilöille, valmentajille ja yhteistyökumppaneilleme kaudesta!

Klubi-36 r.y. 

klubi36@klubi36.fi

Y-tunnus 1001431-8

Antinkatu 10, 74120 Iisalmi